Şartlar ve Koşullar | turk-shop | shirt | paltarlarim.com – bedavailanlar.com.tr

Şartlar ve Koşullar

Genel

paltarlarim.com üzerinden müşteriye yapılan tüm teslimatlar, aşağıdaki genel şartlar ve koşullar esas alınarak yapılır. Bunlar, paltarlarim.com ve müşteri arasındaki tüm teklif ve anlaşmaların temelini oluşturur ve tüm iş ilişkisi süresince tanınır. Alıcının çelişkili koşulları ancak paltarlarim.com'un yazılı olarak kabul etmesi durumunda bağlayıcıdır.

Çevrimiçi teklif için 2 sorumluluk

(1) Bağımsız mağaza operatörü olarak tasarlanan ve işletilen ürünler (“Ortak kullanimli Mağazalar” olarak gecer).

(2) paltarlarim.com, magazada sunulan eşya ve motiflerden ve bir bütün olarak mağazanın tasarımından sorumlu degildir.

(3) Mağaza işletmecisi, bir "ortak mağazada" sunulan mağazanın tasarımından ve ayrıca sunulan ürünlerin reklamından yalnız sorumludur. Bu, özellikle mağaza işletmecisinin Mağazalarda sadece bu Genel Şartlar ve Koşulları son müşterilere karşı kullanma yükümlülüğüne karşı ihlaller için geçerlidir.

Sözleşmenin imzalanması

Müşteri, doldurulmuş sipariş formunu İnternet üzerinden göndererek, bir satın alma sözleşmesi veya işlerin temini için sözleşme yapılması için bağlayıcı bir teklifte bulunur. Son gönderimden önce müşteri, girişlerinin doğruluğunu kontrol etme ve gerekiyorsa düzeltme için fırsat yakalar.

Kabul

(1) Ortagimiz daha sonra müşteriye e-posta yoluyla bir sipariş onayı gönderir. Yasal ve fiili fizibilite için, özellikle üçüncü taraf mülkiyet haklarının olası ihlali için teklifi kontrol eder. Sipariş onayı teklifin kabul edildiği anlamına gelmez, sadece müşteriye siparişinin ortak tarafından alındığını bildirmesi amaçlanır.
Sözleşmenin metnini saklıyoruz ve size sipariş ayrıntılarını ve bu hüküm ve koşulları e-posta ile gönderiyoruz.

paltarlarim.com ile bir kullanıcı hesabı oluşturduysanız, kullanıcı bölgenizdeki geçmiş siparişlerinizin ayrıntılarını da görüntüleyebilirsiniz. Siparişinizi bir kullanıcı hesabı olmadan verdiyseniz, siparişinizin ayrıntılarına ilgili sipariş onayındaki bir bağlantı aracılığıyla erişebilirsiniz.

(2) Durum ile bağlantılı bir platform sağlayıcısı olarak paltarlarim.com, müşteriler veya mağaza operatörleri tarafından tasarlanan tüm baskı motiflerini herhangi bir yasal ihlal için önceden kontrol edemez. paltarlarim.com sipariş sürecinde, basılı motifin üçüncü tarafların veya yasal hükümlerin haklarını ihlal ettiğine dair bir şüphe duyar ise, yasal kabul süresi içinde gelen siparişleri reddetme hakkını saklı tutar.

(3) Sözleşme, zamanında tabi olarak yapılır. Bu rezervasyon, kısa vadeli teslimat kesintileri durumunda veya paltarlarim.com'un, özellikle uygun bir riskten korunma işlemine zamanında girememesi durumunda teslimattan sorumlu olması durumunda geçerli değildir. Müşteri, hizmetin durumunda derhal bilgilendirilecektir. Değerlendirme müşteri tarafından ödenmişse geri ödenir.

Teslimat

(1) Teslimat genellikle müşteri tarafından sipariş onayının alınmasından itibaren üç hafta içinde yapılır. Teslim tarihleri ​​ve teslim süreleri yalnızca Ortaklar tarafından açıkça onaylandığı takdirde bağlayıcıdır.

(2) Ortaklar tarafından seçilecek bir nakliye hizmeti sağlayıcısı tarafından verilir. Müşteri, sipariş değerine ve teslimatın yapılacağı yere bağlı olabilen bir posta sabit ücreti ödemek zorundadır.

(3) paltarlarim.com Covid-19`a uyum sağlamak için siparişleri yazdırmak ve göndermek için ortağıyla birlikte çalışır. En son güncellemeler için , neler olup bittiğine dair ortaklarımız ile düzenli iletişim halindeyiz.

Ortağımız hala üretime devam ediyor ve bu sayede siparişleri kabul etmeye devam ediyoruz. Yerine getirme süresi ve nakliye daha uzun sürmekte ama siparişiniz size ulaşmaktadir.

Fiyat

(1) KDV muamelesi ile ilgili özelliklere sahip ülkelerdeki müşteriler için belirtilen tüm fiyatlar net fiyatlardır. Teslimat adresi belirleyicidir. KDV, alıcı ülkedeki yasal hükümlere uygun olarak ödenecekse, bu malların alınması üzerine müşteri tarafından ödenmelidir. Ayrıca, müşterinin malları alırken ek olarak ödemesi gereken ithalat vergileri, gümrükleme maliyetleri ile diğer maliyetler ve vergiler de ortaya çıkabilir.

(2) Müşteri, sipariş değerine ve teslimatın yapılacağı yere bağlı olabilecek nakliye masraflarından sorumludur.

Ödeme

(1) Ödeme, müşterinin otomatik ödeme Kredi kartı ile peşin ödeme yöntemleri ile yapılır. Otomatik ödeme ile ödeme yapılması durumunda, sipariş onaylandıktan sonra müşteriye ön bildirimi gönderir.


(2) paltarlarim.com, hizmetlerin ödemesini işlemek için güvenilir üçüncü tarafları kullanma hakkına sahiptir:

a) Müşteri ödemeyi temerrüde düşürürse, paltarlarim.com taleplerini bir tahsilat acentesine atayabilir ve ödeme işlemleri için gerekli kişisel verileri bu üçüncü tarafa aktarabilir.

(3) Müşteri, yalnızca elektronik faturalar alacağını kabul eder. Faturalar müşteriye e-posta ile sunulur.

Unvanın muhafazası

(1) Mallar, ortaklar nedeniyle talepler çözülene kadar ortaklarin mülkiyetinde kalır.

(2) Müşteri, malların mülkiyeti devredilene kadar dikkatle muamele etmekle yükümlüdür.

Garanti

(1) Broşürler, kataloglar, genelgeler, reklamlar veya fiyat listelerinde yer alan bilgiler, çizimler, teknik veriler, ağırlık, ölçüm ve performans açıklamaları yalnızca bilgi amaçlıdır. paltarlarim.com bu bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Teslimatın türü ve kapsamı ile ilgili olarak, sadece sipariş onayında yer alan bilgiler belirleyicidir.

(2) Yasal garanti hakları, sunduğumuz ürünler için geçerlidir.

(3) Kusurlardan kaynaklanan iadeler durumunda, müşteri posta ücretlerini üstlenir.

(4) İnternet üzerinden veri iletişiminin, teknolojinin mevcut durumuna göre her zaman hatasız ve / veya mevcut olacağı garanti edilemez. Bu nedenle paltarlarim.com, çevrimiçi teklifin sürekli ve kesintisiz kullanılabilirliğinden sorumlu değildir.

Sorumluluk sınırlaması

(1) Sipariş edilen ürünler sadece hoşunuza gitmediği icin geri gönderme hakkina sahip değildir. Ürünler hatalı ise, yalnış baskı yapılmış ise fotoğraf çekip bize bildirmeniz gerekir. Sonra değerlendirilip karar verilir ve uygun ise ücretsiz yenisi iade edilir.

(2) Sipariş elinize ulaştıktan sonra 7 gün icinde ürünü kontrol etmeniz gerekir. Hatali ise bize hemen bildirmeniz şart. Aksi halde hak talebi iptal olur.

Telif hakkı, sorumluluktan muafiyet

(1) Müşteri kendi motifini gönderirse veya ürün üzerinde başka bir etkiye sahipse (metin kişiselleştirme), müşteri paltarlarim.com`a metin ve motifin üçüncü taraf haklarından muaf olmasını sağlar. Bu durumda, herhangi bir telif hakkı, kişilik veya adlandırma hakkı ihlali tamamen müşteriye aittir. Müşteri ayrıca, ürünün kişiselleştirilmesinin başka herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmediğinden emin olur.

(2) Müşteri, görev ihlallerinden sorumlu olduğu sürece, söz konusu üçüncü taraf haklarının ihlali nedeniyle iddia edilen tüm talep ve taleplerden paltarlarim.com'u serbest bırakacaktır. Müşteri, paltarlarim.com'a tüm savunma masrafları ve diğer hasarlar için geri ödeme yapar.

Teknik ve tasarım sapmaları

Müşterilerimiz için makul olduğu sürece, broşürlerimiz, kataloglarımız ve kumaşın niteliği, rengi, ağırlığı, boyutları, tasarımı veya benzer özellikleri ile ilgili diğer yazılı ve elektronik belgelerimizdeki açıklamalardan ve bilgilerden sapma hakkını açıkça saklı tutarız. Değişimin makul nedenleri standart dalgalanmalar ve teknik üretim süreçlerinden kaynaklanabilir.

Değişiklik yapma

Firma, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar.. 

Mücbir Sebep

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın paltarlarim.com Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır. 

Yetkili mahkeme - icra yeri - hukuk seçimi

(1) Tüm gönderimlerin yapıldığı yer, Ortaklarin iş yeridir.

(2) Müşteri, bir tüccar, kamu hukuku kapsamındaki bir tüzel kişilik veya kamu hukuku kapsamındaki özel bir fon ise, Aargau (İsviçre) yetki alanıdır. Bu durumda paltarlarim.com, müşteriyi ikamet ettiği yere dava etme hakkına da sahiptir. Aynı durum, müşterinin Avrupada genel bir yargı yetkisine sahip olmaması, sözleşmenin imzalanmasından sonra ikametgâhının veya olağan ikamet yerinin Avrupadan taşınması veya eylemin gerçekleştiği andaki ikamet yerinin bilinmemesi durumunda da geçerlidir.

(3) Bu genel hüküm ve koşullara uygun sözleşme münhasıran Isvicre yasalarına tabidir. BM satış kanunu hariçtir. Müşteri bir tüketici ise ve yurtdışında ikamet eden ise bu devletin zorunlu hükümleri bundan etkilenmez.

(4) Bu genel iş ve teslimat hüküm ve koşullarının münferit hükümlerinin etkisiz olması veya yasal düzenlemelerle çelişmesi halinde, bu sözleşmenin geri kalanını etkilemez.